Elektronik Hurda Nedir?

Elektronik hurda, kullanılmış veya artık işlevsiz hale gelmiş elektronik cihazların geri dönüşümü için toplanması veya atılması olarak tanımlanabilir. Hurda elektronik, cep telefonları, bilgisayarlar, televizyonlar, tabletler ve diğer elektronik cihazları içerebilir. Bu cihazlar, geri dönüştürülerek veya yeniden kullanılacak parçalarının geriye kazanılması amacıyla işlem görmektedir.

Elektronik hurdalar, artık kullanılmayan ve atılması veya geri dönüştürülmesi gereken herhangi bir elektronik öğe veya bileşendir. Bilgisayarlar ve televizyonlar gibi büyük parçalardan mikroçipler ve devre kartları gibi küçük bileşenlere kadar değişebilir. Terim ayrıca elektronik ürün ve sistemlerden gelen hurda metalleri ve alaşımları da içerir. Öğeler, eski olmaları veya artık kullanılmamaları nedeniyle veya tamir edilemeyecek şekilde hasar görmeleri nedeniyle hurda olabilir. Elektronik hurda, genellikle hurda elektronik ve diğer hurda malzemelerde uzmanlaşmış profesyonel bir geri dönüşüm şirketi aracılığıyla geri dönüştürülür. Hurda geri dönüştürülmeden önce parçalara ayrılmalı, tasnif edilmeli, sınıflandırılmalı ve güvenli bir şekilde depolanmalıdır. Elektronik hurda geri dönüşümü, tehlikeli maddelerin düzenli depolama alanlarından uzak durmasını sağlamak için önemlidir.

Hurda Elektronik Kart Fiyatları

Hurda elektronik kart, artık işlevini yitirmiş, kullanılmayan elektronik kartlardır. Aşağıda yer alan kartlar bu tür kartlara örnek verilebilir.

Cinsi Birim Fiyatı (kg)
Bilgisayar Anakart (Yeni Nesil) 0.00
AB (2.Kalite) Kartlar 0.00
Bilgisayar Anakart (Eski Nesil P1, P2, P3) 0.00
Bilgisayar Finger (Ekran Kartı , Ses Kartı, Ethernet Kartı, Tv Kartı vs) 0.00
Ram Hurdası (Sarı Pinli) 0.00
Cep Telefonu Kartı (Üzerindeki Komponentler Sökülmemiş) 0.00
Cep Telefonu (Batarya ve Arka Kapak Olmayacak) 0.00
Tablet Anakart Hurdaları (Gövde plastik metal soğutma aksamları ve pil sökülmüş , Anakart üzerinden hiçbir komponent sökülmemiş) 0.00
Harddisk Hurdaları (Masaüstü , Dizüstü , Sunucu dahili harddiskleri, Kartları sökülmemiş,) 0.00
Harddisk Kartı (Harddisk Gövdesinden sökülmüş ve Yalnızca Harddisk Kartları ) 0.00
İşlemci (Sarı Göbekli) 0.00
İşlemci (Taş) 0.00
İşlemci (Demirli) 0.00
Entegre (Plastik) 0.00
Entegre (Taş) 0.00
Laptop (Notebook) Hurdası (sökülmemiş) 0.00
Makinelik Kart B (Bakırları alınmamış) 0.00
Makinelik Kart C (Bakırları alınmamış) 0.00
Soket 0.00
Boş PCB 0.00
4 Çipli (Server) 0.00