YENİ FİRMA KAYDININ YAPILMASI

1. https://ecbs.cevre.gov.tr adresinden “vatandaş girişi” sekmesinden “e –devlet ile giriş” tıklanır. E-devlet şifresi ile giriş yapılır.

2. Açılan sayfadan” kimlik doğrulama sistemi” onaylanır.

3. Kullanıcı kayıt sayfasında bilgiler girilerek “e-posta doğrula” butonu tıklanır. Gönderilen “e-posta doğrulama kodu” girilerek kontrol et butonu tıklanır. E-posta doğrulanınca kaydet butonuna basılır.

4. Kullanıcı sözleşmesi kabul edilerek onaylanır.

5. Açılan sayfadan “YENİ FİRMA/TESİS KAYIT İŞLEMLERİ” nden “Yeni firma kaydı” tıklanır.

6. Vergi no ve diğer bilgiler girilerek kaydedilir.

7. “İletişim bilgileri”nde “UAVT kodunu bilmiyorum” seçeneği işaretlenir. Adres bilgileri girilerek UAVT kodu bulunur. (UAVT Kodu: Türkiye sınırları içerisinde taşınmazlara verilen 10 haneli numaralandırma bilgisidir. Oturduğunuz evin veya işyerinin bir kapı numarası bir de tekil UAVT kodu bulunmaktadır. Bu kod ile taşınmazlar tanınmaktadır.) (http://adreskodu.dask.gov.tr https://adres.nvi.gov.tr/VatandasIslemleri/AdresSorgu adreslerinden veya EÇBS deki tabloya adres bilgileri girilerek UAVT kodu öğrenilebilir.)

8. Haritada yer imini sürükleyerek hesabın bulunduğu konum bulunur. (Bu adım ileri butonuna basılarak geçilebilir.)

9. “Firma sahibiyim” kutusu işaretlenerek “Yetki Belgesi” yüklenir. (Yetki Belgesi: Kurumunuz adına “Entegre Çevre Bilgi Sistemi” kullanmaya yetkili olduğunuzu gösterir resmi yazı. Firmalar için Ticaret Sicil Gazetesi, Vekaletname, vb.)

10. Başvuru tamamlanır. Mail adresine gönderilen link tıklanarak doğrulama yapılır.

11. Hesap (Firma/Kurum) sekmesinden “işlem” tıklanır. Başvuru formu yazdırılarak imzalanıp “onay” için İl Müdürlüğüne gönd